Season 2023 recap

Rok 2023 jako velký milník mé kariéry

Sedím doma u počítače a pozoruji přicházející podzim. Popíjím dobrou kávu a přemýšlím o letošní sezóně. Byla to velká jízda, ale upřímně, svět je ještě dál. Ne tak daleko jako v loňském roce, ale pořád je přede mnou hodně dlouhá cesta. Nevím co mám dřív dělat. Čeká mě dopsání závěrečné práce studia Mentálního koučingu a naplánování příští sezóny. V té chci závodit už výhradně v zahraničí. Ve své mysli mám pořád cíl - dostat se na Hawaii mezi profesionály. V neustále se zvětšující světové konkurenci to bude rok od roku těžší po všech stránkách. Bez svých partnerů bych nebyl tam, kde jsem teď a za to jsem jim velmi vděčný. Příští sezónu chci být ještě výš. Kdokoliv by chtěl být součástí této velké cesty, bude mít své silné místo mezi mými partnery.

14 dní zpět jsem se utkal s Michi Weissem, který zajel v Ironman Maryland jeho životní výkon na kole a v běhu a ZVÍTĚZIL v jeho 42 letech. Na triatlonu miluji fakt, že věk je jenom číslo... Nicméně, chce to trénovat opravdu hodně a 20 hodin týdně je zkrátka málo. Ten borec mi po závodě psal a zeptal se mě, jestli bych s ním jel v zimě trénovat na Kanáry... Pro mě největší pocta.

Letos to byl rok, který mě opravdu nastartoval a posunul mě z postavení, kdy nebylo jasné ani mně samotnému, na co mám, do pozice, kdy se reálně vidím mezi světovou špičkou. V sezóně 2022 jsem trochu "plaval", protože jsem si zkrátka nedovolil vyhrávat a pomýšlet na super výsledky. Život mě ale učí, že když chceš být dobrý, musíš být dobrý. On to za tebe nikdo neudělá... Musíš prostě ukázat na co máš a výmluvy "proč se tak neděje" jsou jen zbytečné řeči do vzduchu.

Zvítězil jsem v největším závodě v České Republice v novém traťovém rekordu

Potřeboval jsem "podtrhnout" svou výkonnost něčím velkým. Ukázal jsem v CZECHMANU svou dominanci a jednou pro vždy jsem odkryl část svých karet, že mířím opravdu vysoko. Zvítězil jsem zde v roce 2021, ale ne v plné konkurenci. V roce 2022 jsem prohrál hlavou, nicméně já miluji prohrávání. Kdykoliv, kdy prohraju vím, že mám zase mnohem blíž k vítězství. 

Co dodat, veliké nadšení a kontrolovaný závod bez jediného zaváhání. Troufám si říci, že takhle se má závodit. Když se všechno sejde, dějí se skvělé věci. Plavání v prvním balíku a následná "One Man Show" na kole, kde jsem si vytvořil pěti minutový náskok. Následný kontrolovaný běh byl již o hlídání si pozice a stejně mi stačil na druhý nejrychlejší běh dne. 

Rozhovor ze závodu 

Zvítězil jsem ve svém IRONMANSKÉM debutu v Austria triathlon Podersdorf

IRONMAN je výzva pro každého triatlonistu. Připadáte si jako začátečník a nevíte co čekat. Jste v roli naprostého nováčka a tady je to hlavně o hlavě, jak se s tím vypořádá... Vítězství v takto velkém závodě je pro mě velký pocit zadostiučinění. Jsem nadšený, že jsem se dokázal dobře připravit a vstoupit do dlouhého triatlonu s hrdostí.

Přečtěte se o tomto debutu v mém článku věnovaném tomuto závodu níže: 

Článek ze závodu

Zajel jsem poloviční IRONMAN v čase 3:45:22 - druhá nejrychlejší česká půlka a 3. místo z PTO Eventu

Třetí místo z bronzového závodu prestižní světové série závodů pod hlavičkou PTO, No Limits Triathlon Montenegro. Vezu 3 místo z nabité konkurence. Výsledek je podtržený druhým nejrychlejším výkonem ČR ve středním triatlonu. Výsledku jsem dosáhl zejména díky rychlé cyklistice, kterou jsem zvládl pod 2 hodiny. Konkrétně za 1:59:05. 

Článek ze závodu 

2. místo v nejtěžší půlce na světě čistě z INDOOR přípravy - ISRAMAN 113

Z prestižního ISRAMANA si odvážím druhé místo v kategorii ELITE i celkově. 

Z kompletní přípravy v těžkých zimních podmínkách ČR bylo závodit ve 25 stupních velkou výzvou. Bojoval jsem o vítězství, nicméně byl soupeř v závěru silnější. 


O extrémním závodu jsem sepsal článek:

Článek z ISRAMANA 

A takto vypadala má sezóna graficky. 

Byl to skvělý rok, ale blíží se zima...

Triatlon je náročný sport a to jak energeticky, tak i logisticky, finančně... Nemůžete ke 30 hodinám tréninku týdně dobře fungovat v jiných stránkách života. Není na to energie a také jí to hodně bere a konzistentní trénink v této hodinové dotaci z vás udělá "chodící mrtvolu", co je pak ráda, že si uvaří jídlo. Píšu to sem i proto, poněvadž je nezbytné trénovat v "konkurenceschopných" podmínkách. V praxi to znamená ideálně trénovat celou zimu v zahraničí - v teple. V zimě, kdy je potřeba vybudovat největší objemový základ na nadcházející sezónu není reálně v našich podmínkách odtrénovat takové hodiny. Venku se nedají jezdit dlouhá kola a když to počasí dovolí, tak jste po třech hodinách jako rampouch, nemluvě o tom, jaká je to zbytečná dávka už pro tak oslabenou imunitu. Dá se jezdit na trenažéru doma, ale ruku na srdce... Vydržet na něm už přes 2 hodiny je masakr. Natož třeba natočit 4-6 hodinová kola. To se moc nedá.

Proto bych chtěl v zimě odjet na delší dobu trénovat do tepla...

Má to ale zase svá "ALE". Je to finančně a logisticky docela náročné. Pro mě se jeví jako ideál vzít auto a odjet s oběma koly třeba do Andalusie, nicméně to chce mít spolehlivé a velké auto. Velikost relativně pro jednu osobu splňuji, tu spolehlivost s autem úplně ne. Druhá možnost je letět na Kanáry... Tam ale asi jen s jedním kolem a člověk nemá na místě pak takovou mobilitu, pokud není přímo v resortu s bazénem, stadionem apod. Takové resorty jsou ale hodně drahé...

Kdo by měl jakýkoliv nápad a tip na dobrou destinaci, třeba i ubytování, kde by se daly domluvit nějaké sponzorké podmínky, budu za to velmi vděčný a pomůže mi to. Samozřejmě se nyní snažím sehnat i sponzorsky vůz.

Spolupráce, kterých si cenním!

Společnosti FRYDL servis a AK Pacovský.

Kamarádi, děkuji Vám za vše. Budeme vidět ještě víc a za našimi hranicemi :-) 

Spolupráce, kterých si cenním!

Dream bike od CADEX!!!

Spolupráce, kterých si cenním!

Nová kolekce s ATEX!!!

Spolupráce, kterých si cenním!

Nejlepší výživa od PENCO

Spolupráce, kterých si cenním!

Nejlepší běžecká obuv ON Running!

Shimano - Paul Lange a AC Sparta Praha Cykloakademie

Nejkvalitnější cyklistické komponenty. Sedlám jimi své CADEX kolo díky osazení Shimano Dura-Ace i PRO Aero Stealth sedlu.