Shrnutí sezóny

Jaká byla sezóna 2020?

MČR v Polovičním Ironmanu 2020 - Pilman Triatlon (1.9-90-21.1)

Dát do toho vše a buď to vyjde a nebo prostě ne. S touto myšlenkou jsem se postavil na startovní čáru Pilman Triatlonu 2020. Statut mistrovství České Republiky dávalo mým ambicím o to vyšší hodnotu. Plavání bylo katastrofické - vyplaval jsem s velikou ztrátou na čelo až na 10.-12. místě. Dost za to mohla malá velikost neoprenu... na volbě lepší velikosti se již pracuje.
Na kole jsem na nic nečekal a šel to tempa dost z ostra. Mám rád, když to pořádně bolí a v těchto specifických deštivo-kopcovito-blátivých podmínkách o bolest a nekomfort nebyla nouze. Velmi rychle jsem se dostal na celkové třetí místo. Podařilo se mi jej udržet až do konce cyklistické části, kde jsem odpáral většinu rivalů a na běh jsem tak šel se slušným náskokem na pronásledovatele.
Na kole jsem těžil maximum z nové pozice díky systému Ride Sync a skvělému fittingu od Honzy Falgeho.
Běh, se stal již chůzí. Již po prvním kilometru nechtělo tělo pracovat. Energetické zásoby byly prakticky vyčerpané i díky velmi ostrému kolu. Křeče v zádech umocnily kvalitní bolestivý zážitek. Dokončení takového závodu je pro mě ovšem osobním úspěchem!!! :-)

Triatlon Pardubice 2020 - celkové vítězství

První vysokohorské soustředění v mém životě, byť v poněkud zkrácené týdenní podobě. Dostal jsem mnoho varování, jak se lze na horách úplně odrovnat, nicméně opak byl pravdou. Dva dny po návratu jsem dle mého úsudku měl nejlepší formu v sezóně 2020. Kdyby se jela "půlka", byla by určitě skvělá! Jako test formy jsem si zvolil Triatlon Pardubice, který již velmi dobře znám. V roce 2017 jsem zde vyhrál a letos jsem tuze toužil svůj výsledek zopakovat. Matěj Burian mi zde dal pořádně zabrat na kole a závod jsem nakonec rozhodl ve svůj prospěch velmi rychlým během (rychleji jsem neběžel v žádném závodě OH / sprint triatlonu v minulých letech)

Hamrman 70.3 2020 - 1. místo celkově

V tomto závodě se sešlo optimální závodní nasazení s velmi dobrou formou. I díky tomu jsem zde vyhrál suverénním způsobem a překvapil tak i soupeře, kteří s mým triumfem vůbec nepočítali.

Běh byl pro mě takovou třešničkou na dortu po cyklistice. Z rozjetého vlaku se těžko vystupuje, proto jsem ve své jízdě plynule pokračoval i po seskoku z kola ;-)

Neskutečná radost v cíli při uvědomění svého výsledku!

Úsměv prosím...

Moment o kterém jsem snil celý závod!!!

Do každého ze tří 30km okruhů mě namotivovali diváci v místě startu i cíle... děkuji :-)

Závod jsem rozhodl již v cyklistické části, v níž jednoznačně dominuji...

Hopman triatlon - celkové vítězství

Týden před Hamrmanem jsem absolvoval svůj jediný letošní OH triatlon. Hopman Triatlon 2020 byl poctivý a větrná cyklistika opravdu otestovala mou vůli!

Triatlon 70.3 Labe Aréna - 3. místo celkovém pořadí

Můj první poloviční Ironman v Račicích pod taktovkou Hamrman, to byl Triatlon 70.3 Labe Aréna. Chtěl jsem do toho dát vše, ale zároveň jsem měl veliký respekt ze soupeřů. Podařilo se mi překvapit sám sebe, jakou mám výkonnost a v hlavě jsem si nastavil povědomí o své výkonnosti, které mi pomáhalo ve zbytku sezóny...

Po doběhu jsem asi 20 minut seděl a bojoval se svým žaludkem, kterému gely poněkud nechutnaly. Následně mě čekala má první dopingová kontrola v životě. Musím říct, že debata s panem komisařem o celkové problematice, která mě zajímá, byla obohacující.

Sbírání wattů na kole se stalo mou novou vášní. Cyklistika je bezpochyb také mou nejsilnější stránkou v triatlonu.

Časovka Třebešín na 10km - 2. místo celkově

Triatlonista mezi cyklisty? Nic horšího, než že prohraju se stát nemohlo. Nakonec z toho bylo druhé místo v časovce na 10km!!!